Concept Marketing Albania
loading...
Te gjithe duan te jene Rockstar

Te gjithe duan te jene Rockstar

Te qenit Rockstar eshte stil jetese dhe te gjithe e lakmojne, kush me shume e kush me pak. Po si na mesoi dicka te re kete fundvit? Dhjetori erdhi me dhurata per te apasionuarit pas videolojerave. Ne 1 Dhjetor Rockstar nxori nje njoftim se trailer-i per GTA VI do dilte ne 5 Dhjetor ne oren 9 te...

READ MORE
Renia dhe shkelqimi i marketingut tradicional

Renia dhe shkelqimi i marketingut tradicional

A i lexon gazetat? A i degjon njoftimet ne radio? A te terheqin vemendjen reklamat ne rruge? A e nderron kanalin kur nisin reklamat? ‘Marketingu tradicional ka vdekur’ Kjo fjali qarkullon prej me shume se nje dekade ne rrjete sociale, portale, apo ne konferenca digjitale anembane globit. Por...

READ MORE
Halloween, nga nje feste pagane ne nje fushate nderkombetare marketingu

Halloween, nga nje feste pagane ne nje fushate nderkombetare marketingu

Nisen ofertat e frikshme. Perfito nga uljet e cmendura. Porosit online kostumin e piratit. Eja provo menune e Halloween-it. Keto jane disa prej thirrrjeve qe i ndesh shpesh rrugeve te Tiranes apo ne rrjete sociale pergjate muajit Tetor. Halloween, ndryshe ‘All Hallows Eve’ e ka zanafillen nga...

READ MORE
Biznesi si futbolli, nje veshtrim mbi filozofite e trajnereve dhe mesimet per sipermarresit

Biznesi si futbolli, nje veshtrim mbi filozofite e trajnereve dhe mesimet per sipermarresit

Gol, gol, gollllll! Goli i siguron fitoren skuadres dhe fundja kjo eshte ajo per te cilen ekipet luajne. Por, a eshte e mjaftueshme? Jo domosdoshmerisht. Strategjite e lojes, motivimi i lojtareve, atmosfera brenda skuadres dhe bashkepunimi jane faktore qe ndikojne ne performancen e lojtareve....

READ MORE
Mit apo e vertete? Kalaja e Rozafes hap portat per TuBa Fest

Mit apo e vertete? Kalaja e Rozafes hap portat per TuBa Fest

Legjenda eshte e vertete. Tradita shqiptare e muzikes rijetesohet ne muret e Rozafes mistike, por tashme me nje prekje moderne. TuBa Fest – nje shkrirje e muzikes rock, pop dhe tekno solli ne kalane e Shkodres disa prej zerave dhe performuesve me te njohur shqiptare si Elita 5, Aleksander...

READ MORE
Pse rrjetet sociale nuk jane per biznesin tend?

Pse rrjetet sociale nuk jane per biznesin tend?

Ti fokusohesh te numri i ndjekesve Rreth 5 bilion njerez perdorin rrjetet sociale, imagjino sikur te gjithe te te ndiqnin ty. E pamundur! Jo cdokush eshte i interesuar ne biznesin tend dhe ate c’ka ti ofron. Gjithashtu eshte kohe e humbur dhe pa rezultat te perpiqesh te arrish te gjithe...

READ MORE
Si e bera milionin e pare per 1 ore? Nje leksion nga Threads.

Si e bera milionin e pare per 1 ore? Nje leksion nga Threads.

Threads eshte pergjigja perfekte per pyetjen e famshme ‘Si e bere milionin e pare’? Lancuar kete fillim korriku, rrjeti social me i perfolur i momentit tejkaloi rekordin e ChatGPT, i cili ne kohen e prezantimit arriti 1 milion perdorues per 5 dite. Threads krijuar nga gjigandi Meta, per vetem 1...

READ MORE
Zeri pertej kufjeve qe po ndryshon median dhe marketingun

Zeri pertej kufjeve qe po ndryshon median dhe marketingun

Mendoje, mbi 500 milion degjues ne nivel nderkombetar dhe me shume se 82 milione seri te prodhuara. Numri i podcasteve ka kaluar tashme 5 milion. Ne rruge, ne makine, ne zyre, ne palester, ne shtepi, podcastet jane shnderruar ne nje burim te fuqishem informacioni dhe argetimi. Ne format audio...

READ MORE
Dental Tourism in Albania. Marketing recommendations to the dental industry.

Dental Tourism in Albania. Marketing recommendations to the dental industry.

When did the phenomenon of dental tourism start? Hard to pinpoint. However, we can safely say that nowadays, it is a common thing. So common as going to your local dentist. Why has it become a routine now? What draws people to this particular type of tourism? For these simple reasons: Cost...

READ MORE
Nje ‘shetitje’ ne panair me 5 hapa

Nje ‘shetitje’ ne panair me 5 hapa

Covid-19 ndaloi per muaj me rradhe udhetimet, aktivititen e bizneseve, eventet madje edhe shetitjet jashte shtepie. Tre vite mbas asaj endrre te keqe duam te sjellim ne vemendje nje prej elementeve qe (ndoshta) ndryshoi pergjithmone. Eventet, nen lenten e biznesit marrin formen e konferencave,...

READ MORE