Concept Marketing Albania
loading...
Te gjithe duan te jene Rockstar

Te gjithe duan te jene Rockstar

Te qenit Rockstar eshte stil jetese dhe te gjithe e lakmojne, kush me shume e kush me pak. Po si na mesoi dicka te re kete fundvit? Dhjetori erdhi me dhurata per te apasionuarit pas videolojerave. Ne 1 Dhjetor Rockstar nxori nje njoftim se trailer-i per GTA VI do dilte ne 5 Dhjetor ne oren 9 te...

READ MORE
Halloween, nga nje feste pagane ne nje fushate nderkombetare marketingu

Halloween, nga nje feste pagane ne nje fushate nderkombetare marketingu

Nisen ofertat e frikshme. Perfito nga uljet e cmendura. Porosit online kostumin e piratit. Eja provo menune e Halloween-it. Keto jane disa prej thirrrjeve qe i ndesh shpesh rrugeve te Tiranes apo ne rrjete sociale pergjate muajit Tetor. Halloween, ndryshe ‘All Hallows Eve’ e ka zanafillen nga...

READ MORE
Biznesi si futbolli, nje veshtrim mbi filozofite e trajnereve dhe mesimet per sipermarresit

Biznesi si futbolli, nje veshtrim mbi filozofite e trajnereve dhe mesimet per sipermarresit

Gol, gol, gollllll! Goli i siguron fitoren skuadres dhe fundja kjo eshte ajo per te cilen ekipet luajne. Por, a eshte e mjaftueshme? Jo domosdoshmerisht. Strategjite e lojes, motivimi i lojtareve, atmosfera brenda skuadres dhe bashkepunimi jane faktore qe ndikojne ne performancen e lojtareve....

READ MORE
Pse rrjetet sociale nuk jane per biznesin tend?

Pse rrjetet sociale nuk jane per biznesin tend?

Ti fokusohesh te numri i ndjekesve Rreth 5 bilion njerez perdorin rrjetet sociale, imagjino sikur te gjithe te te ndiqnin ty. E pamundur! Jo cdokush eshte i interesuar ne biznesin tend dhe ate c’ka ti ofron. Gjithashtu eshte kohe e humbur dhe pa rezultat te perpiqesh te arrish te gjithe...

READ MORE
Nje ‘shetitje’ ne panair me 5 hapa

Nje ‘shetitje’ ne panair me 5 hapa

Covid-19 ndaloi per muaj me rradhe udhetimet, aktivititen e bizneseve, eventet madje edhe shetitjet jashte shtepie. Tre vite mbas asaj endrre te keqe duam te sjellim ne vemendje nje prej elementeve qe (ndoshta) ndryshoi pergjithmone. Eventet, nen lenten e biznesit marrin formen e konferencave,...

READ MORE
Pertej logos dhe ngjyrave! Cfare vlere sjell brandimi per biznesin?

Pertej logos dhe ngjyrave! Cfare vlere sjell brandimi per biznesin?

Brandimi shkon pertej nje logoje ose elementi grafik. Kur mendon per brandin tend, duhet te mendosh per te gjithe pervojen e klientit. Ketu perfshihet gjithcka nga logoja, website, strategjia ne mediat sociale deri te menyra e komunikimit te stafit me klientet. Me pak fjale, brandi yt eshte...

READ MORE
Si biznesi yt mund te krijoje nje avantazh nepermjet videove?

Si biznesi yt mund te krijoje nje avantazh nepermjet videove?

“Po, e pashe ne Tik-Tok, ta dergova ne Instagram, sigurisht eshte ne Youtube.” Keto shprehje i hasim cdo dite ne tavolinat shoqerore, ne zyre dhe ne marredhenie biznesi. Numri i individeve qe shohin video online pritet te arrije shifrat 3,5 bilion ne kete vit dhe kjo nuk eshte nje rastesi. Por,...

READ MORE
Cila eshte kosto e nje website?

Cila eshte kosto e nje website?

Kosto e nje website eshte as me pak e as me shume koha. E harxhuar cdo dite duke u perpjekur t’i japesh pergjigje pyetjeve ne rrjete sociale dhe WhatsApp. Zgjidhja eshte e thjeshte; adresa, kontaktet, produktet dhe sherbimet mund te jene te perditesuara ne faqen tende. Mungesa e website-it nuk...

READ MORE
Cfare mesuam nga rrjetet sociale ne 2022-shin? Nje veshtrim mbi statistikat, rivalitetin dhe fituesit

Cfare mesuam nga rrjetet sociale ne 2022-shin? Nje veshtrim mbi statistikat, rivalitetin dhe fituesit

4.74 bilion njerez perdorin rrjetet sociale. Pra, 59% e popullesise globale eshte online duke i bere mediat sociale pjese te pandare te gjithesecilit prej nesh. Menyra si komunikojme, kerkojme informacion, inspirohemi dhe bejme biznes ka ndryshuar pergjithmone. Kthejme koken pas dhe bejme nje...

READ MORE
Pse buxheti i fundit qe duhet te shkurtosh ne biznes, eshte ai i marketingut?

Pse buxheti i fundit qe duhet te shkurtosh ne biznes, eshte ai i marketingut?

Ne biznes mund te ndodhe qe te jesh mes nje periudhe te veshtire financiare ose thjesht po kerkon menyra per te kursyer para. Cilado te jete arsyeja, ti vendos te shqyrtosh buxhetet dhe ben shkurtime. Por cilat shpenzime jane te nevojshme dhe cilat mund te eliminohen? Ndersa shqyrton te...

READ MORE